ul. Smulikowskiego 4, pok. 221, II piętro, 00-389 Warszawa  +48 536-555-608; fdir(at)wp.pl 
www. fdir.pl  www.programdavinci.pl
fundacja dziecko i rodzina przykladowe zdjecie kampani

- to hasło naszego 3 dniowego szkolenia "Praca z rodziną dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej" zrealizowanego dla 60 specjalistów z 2 województw, które w ramach programu "Razem dla dziecka i rodziny" finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. odbyło się w dniach 24 - 26 04 2017r. w Zielonce.

Procedura pracy z rodziną dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej. Jak budzić nadzieje, optymizm w rodzicach. Jak odbudowywać wewnętrzne i zewnętrzne zasoby rodzin. Jak rozmawiać z rodzinami skupiając się na rozwiązaniach, a nie na problemie. Trudne rozmowy "ostatniej szansy" (rozmowa interwencyjna). Rozmowy dotyczące konkretnych umów. Gorące dyskusje, czasami łza w oku.. Spotkanie z rodziną po umieszczeniu dziecka, warunki powrotu do domu i jak je można pomóc spełnić... Kto jest za co odpowiedzialny.... Wzruszenia przy grach ról... I oczywiście trochę zabawy wieczorami.
To wielka nauka również dla nas Teraz będziemy odwiedzać placówki, gminy i powiaty w ramach bezpłatnych konsultacji metodycznych. Dziękujemy za wysokie ewaluacje!

Subskrybuj