ul. Smulikowskiego 4, pok. 221, II piętro, 00-389 Warszawa  +48 536-555-608; fdir(at)wp.pl 
www. fdir.pl  www.programdavinci.pl
fundacja dziecko i rodzina przykladowe zdjecie kampani
19 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego przygotowującego rekomendację do zmian w Ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz w praktyce i metodologii jej stosowania. W zespole biorą udział przedstawiciele świata akademickiego (m.in.) prof. Maria Kolankiewicz, prof. Marek Andrzejewski, dr. Izabela Krasiejko, przedstawiciele ważnych dla systemu pomocy dziecku i rodzinie organizacji pozarządowych, asystenci rodziny, koordynatorzy oraz przedstawiciele placówek op.- wychowawczych.
Na spotkaniu z Panem Bartoszem Marczukiem - wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiliśmy pierwsze bardzo robocze pomysły zmian, których celem jest uporządkowanie działań systemu. W rezultacie - do zespołu dołączą przedstawiciele Ministerstwa a prace mają pójść pełna parą. Nie jesteśmy w stanie powiększać zespołu w nieskończoność, ale już otrzymaliśmy drogą mailową (np. z MOPS Kraków) propozycje zmian dot. pracy koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej.
Zachęcamy wszystkich do przysyłania nam mailowo propozycji takich zmian lub innych pomysłów, które usprawniłyby wzmacnianie rodziny w oparciu o jej zasoby (wewnętrzne i zewnętrzne) i umożliwiłyby profesjonalną reintegrację dzieci z rodzinami (tam, gdzie to możliwe), wzmocniłyby system usług dla rodzin wykorzystujących zasoby społeczności lokalnych, wzmocniłyby system świadomych, profesjonalnie działających rodzin zastępczych i -w wreszcie - zmieniałyby pieczę instytucjonalną tak, aby mogła ona zapewnić indywidualne i terapeutyczne oddziaływanie w warunkach maksymalnie zbliżonych do domowych
Kolejne spotkanie zespołu - 18 maja. Zainteresowanych prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Subskrybuj