ul. Smulikowskiego 4, pok. 221, II piętro, 00-389 Warszawa  +48 536-555-608; fdir(at)wp.pl 
www. fdir.pl  www.programdavinci.pl
fundacja dziecko i rodzina przykladowe zdjecie kampani

Obóz w Tomaszkowie - relacja

W lipcu 2018 odbył się obóz „Spełniamy marzenia” w Tomaszkowie w ramach Programu d@Vinci. Uczestniczyło w nim 23 młodych ludzi z rodzin zastępczych i domów dziecka.

        

Czym jest Program d@Vinci?
To program wychodzący naprzeciw życiowym marzeniom młodych osób opuszczającym rodziny zastępcze i domy dziecka. W ramach programu pomagamy młodym ludziom sprecyzować plany i marzenia, a następnie próbujemy znaleźć osoby dorosłe – z doświadczeniem, pasjami życiowymi, empatią, odrobiną czasu – aby stały się dla dzieciaków mentorami, czyli jednocześnie przyjaciółmi i przewodnikami.

   Obejrzyj materiał :-)

wypowiedz Tomasza  Polkowskiego

Na obóz „Spełniamy marzenia” zaproszeni zostali laureaci i laureatki konkursu, w którym trzeba było opisać swoje marzenia i przesłać nam wizytówkę video o sobie i życiowych pasjach i planach. Obóz w Tomaszkowie miał pokazać dużym „dzieciakom”, że mają wiele mocnych stron, oraz, że spełnienie ich marzeń jest możliwe. Dlatego dorośli obecni na obozie mieli za zadanie odkrywać mocne strony młodych ludzi, a także pomóc im sprecyzować plany na przyszłość. Powstały relacje, które trwają do dzisiaj….

           

A na samym obozie….

Było tyle przeżyć, że trudno je wszystkie opisać…. Codzienna praca artystyczna z Kasią Suro, dzięki której powstały piękne prace dzieci i mural na budynku Pensjonatu „Warmińskie Klimaty”. Capoira z Hiszpanami, tak zaprzyjaźnionymi z dzieciakami, że trudno było się rozstać. Niezwykłe zajęcia aktorskie z uwielbianym przez młodzież Patrykiem Czerniejewskim. Spotkanie z Natalią Nykiel, która ma tylko 25 lat a już jest gwiazdą. Zajęcia z Anią i Tomkiem Zięciowskimi – dzięki którym powstały przepiękne zdjęcia dzieci. Dzień taneczny z Iwoną Pawlowicz. Spotkanie i mecz siatkówki z Pawłem Papke, mistrzem Polski. Zajęcia z Damianem Bieniem, na których powstały wizytówki filmowe uczestników. Wizyta w radio i telewizji oraz wywiad radiowy... Codzienne spotkania społeczności, na których mówiliśmy sobie dobre rzeczy i rozdawaliśmy wzmacniające listy... Wypady nad jezioro... A przede wszystkim wieczorne rozmowy.... I planowanie, urealnianie marzeń...
A na końcu Gala Oskarowa, na której wręczaliśmy dyplomy, statuetki d@Vinci i oglądaliśmy wizytówki dzieci….Można było być szczęśliwym na naszym obozie. Teraz jesteśmy w kontakcie z większością uczestników, a niektórym pomagamy bezpośrednio.

            

Kierownikiem obozu był Andrzej Turlewicz, a wychowawcami byli: Agnieszka Polkowska, Monika Waluk, Joanna Pawlak, Bartłomiej Kowalik. Osobami wspomagającymi obóz merytorycznie i wychowawczo byli Krzysztof Laskowski i Tomasz Polkowski.

Mini obóz fryzjerski - relacja

Drugi mini obóz "fryzjerski" zakończył się - nie bez wzruszeń... Jaga Hupało ostatniego dnia wręczyła dziewczętom zaświadczenia, było dużo podziękowań i trochę łez... Dzięki firmie Born to Create Jagi Hupało dziewczęta miały kursy wizażu, kurs fryzjerski, kolorowania, przedłużania włosów, botoksu włosów i wiele innych. Otrzymały sporo prezentów od firm fryzjerskich, takich jak REF, Wella, MUK. Dostały również sprzęt firmy Philips. Ale najważniejsze: Jeśli tylko będą chciały realizować marzenia o karierze fryzjerskiej, mogą liczyć na dalsze szkolenia i staże.... A po warsztatach? Trochę zwiedzaliśmy Warszawę, trochę poznawaliśmy siebie. Z niektórymi z uczestniczek, tak jak w przypadku uczestników obozu w Tomaszkowie - będziemy utrzymywać kontakt... Opiekę zapewniła Agnieszka Polkowska. Pomagali Tomasz Polkowski i Katarzyna Surowska

Mini obóz fryzjerski   Mini obóz fryzjerski   Mini obóz fryzjerski   Mini obóz fryzjerski  Mini obóz fryzjerski

Subskrybuj