ul. Smulikowskiego 4, pok. 221, II piętro, 00-389 Warszawa  +48 536-555-608; fdir(at)wp.pl 
www. fdir.pl  www.programdavinci.pl
fundacja dziecko i rodzina przykladowe zdjecie kampani

Rodziny i dzieci: Nic o Was bez Was! Chcemy rozmawiać się, dowiadywać , uczyć od Was… Jak widzicie naszą pomoc, co jest Wam potrzebne, o czy marzycie… Piszcie do nas!
Wolontariusze, współpracownicy, osoby wspierające: Nasza Fundacja poszukuje wolontariuszy, których wsparcie potrzebne jest w rodzinach zastępczych oraz domach dla dzieci i innych instytucjach. Chętnie współpracujemy z osobami, które chciałyby z nami razem pracować, realizować programy lub wymyślać nowe rozwiązania.
Rodziny zastępcze, wychowawcy , asystenci rodziny, koordynatorzy pieczy zastępczej i inni specjaliści: Nasza działalność opiera się na Waszym doświadczeniu i kompetencjach. Razem z Wami chcemy zmieniać system pomocy rodzinie!
Politycy: Nasza organizacja jest całkowicie apolityczna i będzie współpracować z wszystkimi politykami, którzy chcą nie tylko deklarować, ale autentycznie działać na rzecz poprawy losu polskich rodzin i ich dzieci. Nasi działacze uczestniczyli już w wielu działaniach ustawodawczych i będziemy taka działalność kontynuować w takich obszarach, jak usamodzielnianie wychowanków pieczy zastępczej, tworzenie lepszych warunków wspierania rodzin zastępczych, koordynacji działań służb gminnych i powiatowych i w wielu innych obszarach ważnych dla dzieci i rodzin.
Instytucje państwowe i samorządowe: Regularnie współpracujemy z Rzecznikiem Praw Dziecka oraz z wszystkimi instytucjami rządowymi i samorządowymi, które działają na rzecz poprawy losu dzieci i rodzin w kraju lub na swoim terenie. Chętnie wchodzimy w lokalne porozumienia z władzami samorządowymi.
Organizacje pozarządowe: Wchodzimy w sojusze oraz formalne i nieformalne koalicje z innymi organizacjami pozarządowymi, których celem jest wspólny wysiłek na rzecz potrzebnych zmian w systemie wsparcia dla rodzin i ich dzieci. Przykładem są np. wspólne działania z innymi organizacjami na rzecz wprowadzenia standardów pieczy instytucjonalnej czy na rzecz nowych skutecznych przepisów dotyczących usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej.
Dziennikarze: Chętnie współpracujemy z dziennikarzami, którzy chcą rzetelnie ukazywać problemy społeczne i wpływać na efektywne zmiany. Szczególnie lubimy działania pozytywne, wzmacniające, pokazujące dobre praktyki i modele działania.
Firmy i potencjalni donorzy: Poszukujemy partnerów do realizacji wielu innowacyjnych pomysłów na rzecz dzieci i rodzin. Wyznajemy zasadę, że współpraca oznacza wspólne działanie i powinna przynosić korzyści zarówno beneficjentom, jak i donorom. Opracowujemy razem nasze działania, informujemy o każdym etapie jego realizacji i razem podsumowujemy efekt. Mamy wciąż nowe pomysły na efektywny udział biznesu w przedsięwzięciach społecznych. Zapraszamy!

Naszych potencjalnych partnerów – od rodzin przez specjalistów po donorów – zapraszamy do wspólnego działania. Mamy wiele pomysłów na wspólne przedsięwzięcia i projekty! Piszcie do nas na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwońcie: 536555608.

Podziękowania dla donorów

"Dziękujemy Panu Janowi Leopoldowi za podarowane środki na zakup mebli do prowadzenia zebrań i szkoleń".

 

Subskrybuj